mar - 21 - 2016

Skarby Danii

Północna cześć Europy zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam raczej wielu interesujących atrakcji, a sama dość zimna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie całe mnóstwo pięknych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, przez co za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!
źródło: www.sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, http://zoo-safari.net.pl

Polecamy także inne wpisy:

Comments are closed.