mar - 21 - 2016

Odkryj piękno Ukrainy

Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak pod względem turystycznym kraj ten wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – znacznie częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy tuż za naszą granicą leży kraj mogący nam zaoferować szereg rewelacyjnych rzeczy. Jeśli zatem szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to jak najbardziej warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast w tym kraju może być zaliczony rzecz jasna położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – w związku z tym obecnie możemy w nim podziwiać ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak tak dużym krajem, że warto pojechać nieco dalej na wschód, gdyż również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Fantastycznym przykładem jest chociażby Kijów, który aktualnie na pewno zalicza się do absolutnie najpiękniejszych stolic w całej Europie.
Jadąc na Ukrainę możemy zwiedzić tak dużo ciekawych atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Niemniej jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w jej zachodnich regionach znajdziemy całe mnóstwo śladów polskiej kultury, przez co może to być doskonała lekcja historii.
źródło: peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, http://www.azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Polecamy także inne wpisy:

Comments are closed.